Home Povrchová úprava
Naspäť na predošlú stránku

Povrchová úprava záhradních chatek - poradenství


Zahradní chatky se dodávají v nenaimpregnovaném stavu bez ochranného nátěru. Každý zákazník si chatku natírá sám až po montáži, kdy je chatka postavena. V současné době je mnoho prodejen zaměřených na prodej barev, laků a impregnací na ochranu dřeva a nabízejí velký výběr kvalitních nátěrů od několika firem.

Naše společnost doporučuje použít impregnační a ochranné nátěry výrobců BORI, BELINKA, TIKKURILA, REMMERS, XYLADECOR OVERSOL.

Proč ošetřit dřevo nátěrem:
Dřevěné výrobky v exteriéru se označují jako rozměrově nestabilní, což znamená, že vlivem vlhkosti mění svůj rozměr (dřevo nabobtná a sesychá). Ochranný nátěr musí zajistit, aby vlhkost, která se do dřeva dostala, z něj mohla i unikat ven. Odborně řečeno, povrchová úprava musí zachovat rozměrovou stálost dřevěných výrobků. Toto vše zajišťuje tzv. tenkovrstvý nátěr. Nepoužívejte proto silnovrstvé nátěry, které jsou určeny výhradně na okna a dveře.
  Na dřevěné výrobky využívané v exteriéru je třeba použít prostředky na ochranu dřeva, které ho ochrání před škodlivým UV zářením, zabraňují jeho modrání, vnikání vlhkosti a napadání houbami a hmyzem.


   
Tloušťka nátěru: Je třeba dodržet tloušťku nátěru doporučenou výrobcem. V praxi se často postupuje stylem "čím více vrstev, tím vyšší odolnost". Přehnaná tloušťka nátěru však může způsobit škody, protože nátěr nebude propouštět vlhkost a začne se pod vlivem vlhkosti odlupovat.


   
Farevný odstín: Vhodný odstín s optimálním obsahem pigmentů dokáže pohltit a odrazit velkou část UV záření. Z hlediska životnosti je proto nejlepší použít střední odstíny hnědé, nedoporučuje se volit ani velmi světlý, ani velmi tmavý odstín. Často požadovaný přírodní vzhled je sice technicky možný, avšak výrobek bude působit pěkně pouze na začátku. Po krátkém čase dřevo ztmavne až zešedne, protože přírodní odstín neobsahuje pigmenty, které by UV záření pohltily nebo odrazily, a to působí na dřevo destruktivně. Výjimku tvoří pouze speciální produkty, které jsou na trhu dostupné jen výjimečně a jsou určeny spíše pro průmyslové zpracování.
   
  Při dodržení výše uvedených doporučení se budete z našich výrobků těšit velmi dlouho, aniž byste je museli renovovat. To vám ušetří nejen náklady na renovaci, ale zejména čas, který můžete na vaší chatce věnovat příjemnému relaxu.

alt alt alt alt alt alt alt

 

Profesionální povrchová úprava - poradenství


BIOPIN - vnější ochranná lazura je poloprůhledná lazura na dřevo, bez rozpouštědla, vyrobená z rostlinných olejů nebo pryskyřice, pro dlouhotrvající povrchovou úpravu, která nevyplňuje póry dřeva. Může být použita na povrchy venku v exteriéru. Je extrémně vodě odolná, počasí odolná a dodává povrchu saténový vzhled. biopin Vnější ochranná lazura zůstává trvalá, pružná a nemá tendenci zkřehnout. Je velmi vhodná pro obnovení lesku. Při správné aplikaci může dosáhnout velmi dobré ochrany před UV zářením. Bezbarvá vnější ochranná lazura poskytuje pouze limitovanou ochranu před UV zářením, proto doporučujeme vybrat si z barevných odstínů. Vytváří hedvábný lesklý povrch. Může se použít pro aplikace v exteriéru na ošetření dřevěných povrchů, např. stěny z latěk, přístřešek pro auta, zahradní nábytek, okna, altánky a sruby.V
případě jakýchkoliv dotazů Vám ochotně poradí dlouholetý prodejce nátěrů na dřevo p. Ing. Jaroslav Kuba tel.č.: 720 211 233 / obchodní zástupce I.C.A. Slovensko s.r.o./

 

alt


alt